12/22/2014

Premiera spektaklu uniwersyteckiego teatru "неБольшой Театр"

  18 grudnia, tuż przed feriami świątecznymi odbyła się premiera spektaklu "Dom mojego serca/Дом моего сердца" А.Котляр, studenckiego teatru Uniwersytetu w Białymstoku.
Teatr tworzą studenci filologi rosyjskiej, a kieruje dwójka doświadczonych wykładowców (Pani Olga i Pan Władimir).
Jako "spin doctor" teatru zajęłam się stroną wizualną przedstawienia (kostiumy, element scenografii, charakteryzacja, multimedia itd).
Miesiąc temu miałam przyjemność zaprezentować rysunki z koncepcją kostiumów, dziś chciałabym pokazać zdjęcia już gotowych projektów na naszych wspaniałych i pełnych zaangażowania, młodych aktorach:


Obojętność (Martyna), Nienawiść (Emilia), Radość (Aneta), Wędrowiec (Igor), Zawiść (Kasia), Strach (Magda)


Z racji niemożności wykonania dużych elementów scenograficznych, gdyż teatr mam charakter mobilny, powstał pomysł wykonania prezentacji multimedialnej dla podkreślenia charakteru atmosfery i postaci.
Myślę, że udało się poprzez grę aktorską, kostiumy i oprawę multimedialną stworzyć interesujący projekt, dostępny jednocześnie treściowo dla każdego odbiorcy (pod warunkiem, że zna język rosyjski;-).


Teatr jest "młody" ma zaledwie dwa lata i nie miał swojego znaku graficznego. Postanowiłam zadbać o to również i opracowałam proste, czytelne logo. Mam nadzieję, że będzie służyło dla kolejnych pokoleń studentów.uścisk dłoni i czekolada:-)

fot. Mateusz K i archiwa prywatne studentów

Poniżej link do filmu ze spektaklu - z góry przepraszam za niską jakość dźwięku - mam nadzieję, że ten niuans nie przeszkodzi w odbiorze:

https://www.youtube.com/watch?v=tkd7VrPafUA

2 komentarze:

  1. Podziwiam zaangażowanie i pracę na d spektaklem - fantastyczny efekt, super. Gratuluję Aniu. :)

    OdpowiedzUsuń